MDM-51PSK-A172
Mfr.Part #
MDM-51PSK-A172
Description
CONN MICRO-D PLUG 51POS PNL MNT
RoHS Status :
RoHS Compliant
Shell Material, Finish :
Aluminum, Gold Plated
Pin
Factory Lead Time :
34 Weeks
Current Rating :
3A
Ingress Protection :
Current Rating (Amps) :
3A
Flange Feature :
Cable Side, Male Jackscrew (2-56)
51
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Solder Cup
Number of Contacts :
RoHS :
Non-Compliant
Datasheets
MDM-51PSK-A172
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PSK-A172 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Panel Mount, MDM-51PSK-A172 pinout, MDM-51PSK-A172 datasheet PDF, MDM-51PSK-A172 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PSK-A172 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.