MDM-51PSF
Mfr.Part #
MDM-51PSF
Manufacturer
ITT Cannon
Package / Case
SOD
Datasheet
Download
Description
CONN MICRO-D PLUG 51POS PNL MNT
0.050 Pitch x 0.043 Row to Row
Orientation :
Straight
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
RoHS :
N
Connector Type :
Plug, Male Pins
Mount :
Panel
Housing Material :
Polymer
Shell Material, Finish :
Aluminum, Yellow Chromate Plated Cadmium
Contact Form :
Radiation Hardening :
No
Current Rating :
3A
Product Status :
Active
Package / Case :
SOD
Color :
Black
Signal
Base Product Number :
MDM-5
Current Rating (Amps) :
3A
Datasheets
MDM-51PSF
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PSF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Package / Case:SOD, Mounting Type:Panel Mount, MDM-51PSF pinout, MDM-51PSF datasheet PDF, MDM-51PSF amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PSF ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.