MDM-51PSB-A141
Mfr.Part #
MDM-51PSB-A141
Description
CONN MICRO-D PLUG 51POS PNL MNT
Signal
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Termination :
Solder Cup
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
17 Weeks
Current Rating (Amps) :
3A
Contact Style :
Pin
RoHS :
N
Shell Material, Finish :
Aluminum, Chromate Conversion Plated
Bulk
Gender :
Male
Datasheets
MDM-51PSB-A141
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PSB-A141 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Panel Mount, MDM-51PSB-A141 pinout, MDM-51PSB-A141 datasheet PDF, MDM-51PSB-A141 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PSB-A141 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.