MDM-51PLT1P
Mfr.Part #
MDM-51PLT1P
Description
CONN MICRO-D PLUG 51POS PNL MNT
Shell Material, Finish :
Aluminum, Yellow Chromate Plated Cadmium
Current Rating (Amps) :
3A
Current Rating :
3A
Factory Lead Time :
11 Weeks
Connector Style :
D-Type, Micro-D
Housing Material :
D-Sub Connectors
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Flange Feature :
Cable Side, Male Jackscrew (2-56)
51
Pbfree Code :
yes
Datasheets
MDM-51PLT1P
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PLT1P from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Panel Mount, MDM-51PLT1P pinout, MDM-51PLT1P datasheet PDF, MDM-51PLT1P amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PLT1P ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.