MDM-51PL87K
Mfr.Part #
MDM-51PL87K
Description
CONN MICRO-D PLUG 51POS PNL MNT
3
Pbfree Code :
yes
Flange Feature :
Cable Side, Male Jackscrew (2-56)
Factory Lead Time :
34 Weeks
Shell Material, Finish :
Aluminum, Yellow Chromate Plated Cadmium
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ingress Protection :
Reach Compliance Code :
Compliant
Current Rating (Amps) :
3A
Datasheets
MDM-51PL87K
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PL87K from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Panel Mount, MDM-51PL87K pinout, MDM-51PL87K datasheet PDF, MDM-51PL87K amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PL87K ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.