MDM-51PL85B
Mfr.Part #
MDM-51PL85B
Description
CONN MICRO-D PLUG 51POS PNL MNT
Current Rating (Amps) :
3A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Reach Compliance Code :
Compliant
Shell Material, Finish :
Aluminum, Yellow Chromate Plated Cadmium
Current Rating :
3A
Liquid Crystal Polymer (LCP)
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
9 Weeks
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Datasheets
MDM-51PL85B
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PL85B from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Operating Temperature:-55°C~125°C, MDM-51PL85B pinout, MDM-51PL85B datasheet PDF, MDM-51PL85B amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PL85B ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.