MDM-51PL61P
Mfr.Part #
MDM-51PL61P
Description
CONN MICRO-D PLUG 51POS PNL MNT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating (Amps) :
3A
Current Rating :
3A
Factory Lead Time :
15 Weeks
Active
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Type :
Signal
Contact Style :
Pin
Ingress Protection :
Gender :
Male
Subcategory :
D-Sub Connectors
ECCN Code :
EAR99
RoHS :
N
Flange Feature :
Cable Side, Male Jackscrew (2-56)
Shell Material, Finish :
Aluminum, Yellow Chromate Plated Cadmium
Datasheets
MDM-51PL61P
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PL61P from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Panel Mount, MDM-51PL61P pinout, MDM-51PL61P datasheet PDF, MDM-51PL61P amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PL61P ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.