MDM-51PL10P-A172
Mfr.Part #
MDM-51PL10P-A172
Description
CONN MICRO-D PLUG 51POS PNL MNT
Wire Gauge :
ECCN Code :
EAR99
Material Flammability Rating :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current Rating :
3A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Shell Material, Finish :
Aluminum, Gold Plated
Gold
Contact Style :
Pin
Flange Feature :
Mating Side, Female Screwlock (2-56)
Published :
Cable Length :
76mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
RoHS :
Details
Current Rating (Amps) :
3A
Active
Radiation Hardening :
No
Product Type :
Micro-D D-Sub Connectors
Gender :
Male
Datasheets
MDM-51PL10P-A172
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PL10P-A172 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Operating Temperature:-55°C~125°C, MDM-51PL10P-A172 pinout, MDM-51PL10P-A172 datasheet PDF, MDM-51PL10P-A172 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PL10P-A172 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.