MDM-51PL108L
Mfr.Part #
MDM-51PL108L
Description
CONN MICRO-D PLUG 51POS PNL MNT
Factory Lead Time :
15 Weeks
Shell Material, Finish :
Aluminum, Yellow Chromate Plated Cadmium
Current Rating (Amps) :
3A
Flange Feature :
Cable Side, Male Jackscrew (2-56)
Current Rating :
3A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
MDM-51PL108L
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PL108L from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Operating Temperature:-55°C~125°C, MDM-51PL108L pinout, MDM-51PL108L datasheet PDF, MDM-51PL108L amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PL108L ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.