MDM-51PL107P
Mfr.Part #
MDM-51PL107P
Description
CONN MICRO-D PLUG 51POS PNL MNT
D-Sub Connector Assemblies
Connector Type A :
D-Sub
Gold
Wire/Cable Type :
Coaxial
83513-Style Micro D Metal Shell (MDM)
Wire/Cable Gauge :
25 AWG
Current Rating :
3A
Flange Feature :
Mating Side, Female Screwlock (2-56)
Current Rating (Amps) :
3A
Contact Finish Thickness :
Shell Material, Finish :
Aluminum, Yellow Chromate Plated Cadmium
D-Sub Micro-D Connectors
Max Current Rating :
3A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Datasheets
MDM-51PL107P
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PL107P from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Operating Temperature:-55°C~125°C, MDM-51PL107P pinout, MDM-51PL107P datasheet PDF, MDM-51PL107P amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PL107P ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.