MDM-51PH314K
Mfr.Part #
MDM-51PH314K
Description
CONN MICRO-D PLUG 51POS PNL MNT
Bulk
Published :
Backset Spacing :
Pbfree Code :
No
Product Status :
Active
Factory Lead Time :
15 Weeks
Product Category :
D-Sub Micro-D Connectors
Shell Material, Finish :
Aluminum, Yellow Chromate Plated Cadmium
Liquid Crystal Polymer (LCP)
Reach Compliance Code :
Compliant
Current Rating (Amps) :
3A
Voltage Rating :
Flange Feature :
Cable Side, Male Jackscrew (2-56)
Subcategory :
D-Sub Connectors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Brand :
Current Rating :
3A
3
Product Type :
Micro-D D-Sub Connectors
Datasheets
MDM-51PH314K
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PH314K from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Panel Mount, MDM-51PH314K pinout, MDM-51PH314K datasheet PDF, MDM-51PH314K amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PH314K ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.