MDM-51PH200B
Mfr.Part #
MDM-51PH200B
Description
CONN MICRO-D PLUG 51POS PNL MNT
Current Rating (Amps) :
3A
Panel Mount
Published :
Shell Material, Finish :
Aluminum, Yellow Chromate Plated Cadmium
Contact Finish Thickness :
Brand :
Product Type :
Micro-D D-Sub Connectors
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Color :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Product Category :
D-Sub Micro-D Connectors
Pbfree Code :
No
Series :
83513-Style Micro D Metal Shell (MDM)
Subcategory :
D-Sub Connectors
Reach Compliance Code :
Compliant
Current Rating :
3A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
MDM-51PH200B
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PH200B from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Operating Temperature:-55°C~125°C, MDM-51PH200B pinout, MDM-51PH200B datasheet PDF, MDM-51PH200B amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PH200B ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.