MDM-51PH072F
Mfr.Part #
MDM-51PH072F
Description
CONN MICRO-D PLUG 51POS PNL MNT
Wire Gauge :
Gender :
Male
COPPER ALLOY
ECCN Code :
EAR99
Signal
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Shielded
Published :
Current Rating :
3A
0.050 Pitch x 0.043 Row to Row
Base Product Number :
MDM-5
Shell Material, Finish :
Aluminum, Yellow Chromate Plated Cadmium
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Current Rating (Amps) :
3A
Backset Spacing :
Contact Style :
Pin
Datasheets
MDM-51PH072F
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PH072F from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Panel Mount, MDM-51PH072F pinout, MDM-51PH072F datasheet PDF, MDM-51PH072F amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PH072F ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.