MDM-51PH027L
Mfr.Part #
MDM-51PH027L
Description
CONN MICRO-D PLUG 51POS PNL MNT
Flange Feature :
Cable Side, Male Jackscrew (2-56)
Wire Gauge :
Shell Finish :
YELLOW CHROMATE/CADMIUM
Contact Finish Thickness :
Housing Material :
Polymer
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Color :
Black
Current Rating (Amps) :
3A
Current Rating :
3A
Bulk
Mount :
Free Hanging
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Shell Material, Finish :
Aluminum, Yellow Chromate Plated Cadmium
Datasheets
MDM-51PH027L
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PH027L from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Panel Mount, MDM-51PH027L pinout, MDM-51PH027L datasheet PDF, MDM-51PH027L amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PH027L ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.