MDM-51PH027B-A174
Mfr.Part #
MDM-51PH027B-A174
Description
CONN MICRO-D PLUG 51POS PNL MNT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Shell Material, Finish :
Aluminum, Nickel Plated, Electroless
Current Rating (Amps) :
3A
Gold
Brand :
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Features :
Shielded
Product Type :
Micro-D D-Sub Connectors
Factory Lead Time :
25 Weeks
Contact Type :
Signal
ECCN Code :
EAR99
Current Rating :
3A
Product Category :
D-Sub Micro-D Connectors
RoHS :
Details
Wire Gauge :
Subcategory :
D-Sub Connectors
Datasheets
MDM-51PH027B-A174
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PH027B-A174 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Panel Mount, MDM-51PH027B-A174 pinout, MDM-51PH027B-A174 datasheet PDF, MDM-51PH027B-A174 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PH027B-A174 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.