MDM-51PH027B
Mfr.Part #
MDM-51PH027B
Description
CONN MICRO-D PLUG 51POS PNL MNT
Signal
ECCN Code :
EAR99
Current Rating :
3A
RoHS Status :
RoHS Compliant
COPPER ALLOY
Subcategory :
D-Sub Connectors
Current Rating (Amps) :
3A
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
RoHS :
Details
Liquid Crystal Polymer (LCP)
Product Type :
Micro-D D-Sub Connectors
83513-Style Micro D Metal Shell (MDM)
Brand :
Factory Lead Time :
25 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Shell Material, Finish :
Aluminum, Nickel Plated, Electroless
Product Category :
D-Sub Micro-D Connectors
Backset Spacing :
Datasheets
MDM-51PH027B
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PH027B from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Panel Mount, MDM-51PH027B pinout, MDM-51PH027B datasheet PDF, MDM-51PH027B amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PH027B ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.