MDM-51PCBRPT-A174
Mfr.Part #
MDM-51PCBRPT-A174
Description
CONN MICRO-D PLUG 51POS R/A SLDR
Contact Resistance :
8mOhm
Published :
Radiation Hardening :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Bulk
Length :
36.45mm
Contact Form :
Depth :
20.87mm
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Mount :
Through Hole
51
Rated Current (Signal) :
3A
Brand :
Dielectric Withstanding Voltage :
900VAC V
Body/Shell Style :
Receptacle
Shell Material, Finish :
Aluminum, Nickel Plated, Electroless
5
Orientation :
RIGHT ANGLE
Factory Lead Time :
11 Weeks
Wire Gauge :
Pbfree Code :
No
Housing Material :
Polymer
Current Rating (Amps) :
3A
Number of Ports :
1
Current Rating :
3A
Contact Style :
Pin
RoHS :
N
Datasheets
MDM-51PCBRPT-A174
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PCBRPT-A174 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Right Angle, MDM-51PCBRPT-A174 pinout, MDM-51PCBRPT-A174 datasheet PDF, MDM-51PCBRPT-A174 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PCBRPT-A174 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.