MDM-51PCBRP-A174
Mfr.Part #
MDM-51PCBRP-A174
Description
CONN MICRO-D PLUG 51POS R/A SLDR
Factory Lead Time :
11 Weeks
Dielectric Withstanding Voltage :
600VAC V
Withdrawl Force-Min :
.139 N
Current Rating (Amps) :
3A
Contact Finish Thickness :
Contact Resistance :
8mOhm
RoHS :
N
Shell Material, Finish :
Aluminum, Nickel Plated, Electroless
Option :
GENERAL PURPOSE
Length - Termination :
0.109 inch
Voltage Rating :
Empty Shell :
Non-RoHS Compliant
Number of Conductors :
ONE
Mounting Option 2 :
JACKPOST
Gender :
Male
ECCN Code :
EAR99
Bulk
Mixed Contacts :
No
Filter Feature :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
MDM-51PCBRP-A174
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PCBRP-A174 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Right Angle, Operating Temperature:-55°C~125°C, MDM-51PCBRP-A174 pinout, MDM-51PCBRP-A174 datasheet PDF, MDM-51PCBRP-A174 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PCBRP-A174 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.