MDM-51PCBRP-13-A174
Mfr.Part #
MDM-51PCBRP-13-A174
Description
CONN MICRO-D PLUG 51POS R/A SLDR
Current Rating :
3A
Current Rating (Amps) :
3A
Factory Lead Time :
14 Weeks
Product Category :
D-Sub Micro-D Connectors
Product Type :
Micro-D D-Sub Connectors
Material Flammability Rating :
Subcategory :
D-Sub Connectors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Plug, Male Pins
Brand :
Shell Material, Finish :
Aluminum, Nickel Plated, Electroless
83513-Style Micro D Metal Shell (MDM)
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PCBRP-13-A174 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Right Angle, MDM-51PCBRP-13-A174 pinout, MDM-51PCBRP-13-A174 datasheet PDF, MDM-51PCBRP-13-A174 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PCBRP-13-A174 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.