MDM-51PCBRM7TL58
Mfr.Part #
MDM-51PCBRM7TL58
Description
CONN MICRO-D PLUG 51POS R/A
Termination :
Wire Leads
Contact Resistance :
8mOhm
Current Rating (Amps) :
3A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Shell Material, Finish :
Aluminum, Yellow Chromate Plated Cadmium
Dielectric Withstanding Voltage :
900VAC V