MDM-51PCBRM7T
Mfr.Part #
MDM-51PCBRM7T
Description
CONN MICRO-D PLUG 51POS R/A SLDR
Termination :
Solder
Dielectric Withstanding Voltage :
900VAC V
Ingress Protection :
Shell Material, Finish :
Aluminum, Yellow Chromate Plated Cadmium
Contact Resistance :
8mOhm
Current Rating (Amps) :
3A
Product Category :
D-Sub Micro-D Connectors
Shell Finish :
CADMIUM/YELLOW CHROMATE
Connector Style :
D-Type, Micro-D
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Flange Feature :
Mating Side, Female Screwlock (2-56)
Color :
Pbfree Code :
COPPER ALLOY
Length - Termination :
0.109 inch
Datasheets
MDM-51PCBRM7T
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PCBRM7T from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Right Angle, MDM-51PCBRM7T pinout, MDM-51PCBRM7T datasheet PDF, MDM-51PCBRM7T amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PCBRM7T ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.