MDM-51PCBR-T
Mfr.Part #
MDM-51PCBR-T
Description
CONN MICRO-D PLUG 51POS R/A SLDR
51
Length - Termination :
0.109 inch
Dielectric Withstanding Voltage :
900VAC V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Flange Feature :
Housing/Shell (2-56)
Termination :
Solder
Current Rating (Amps) :
3A
Contact Resistance :
8mOhm
Backset Spacing :
Shell Finish :
CADMIUM/YELLOW CHROMATE
Shell Material, Finish :
Aluminum, Yellow Chromate Plated Cadmium
D-Sub Micro-D Connectors
Datasheets
MDM-51PCBR-T
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PCBR-T from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Right Angle, MDM-51PCBR-T pinout, MDM-51PCBR-T datasheet PDF, MDM-51PCBR-T amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PCBR-T ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.