MDM-51PCBR-L61-A174
Mfr.Part #
MDM-51PCBR-L61-A174
Description
CONN MICRO-D PLUG 51POS R/A
Current Rating (Amps) :
3A
15 Weeks
Pbfree Code :
No
Dielectric Withstanding Voltage :
900VAC V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
D-Type, Micro-D
Housing Material :
Liquid Crystal Polymer (LCP)
Shell Material, Finish :
Aluminum, Nickel Plated, Electroless
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Termination :
Wire Leads
Plug, Male Pins
Current Rating :
3A
Wire Gauge :
Contact Resistance :
8mOhm
Liquid Crystal Polymer (LCP)
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PCBR-L61-A174 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Right Angle, Operating Temperature:-55°C~125°C, MDM-51PCBR-L61-A174 pinout, MDM-51PCBR-L61-A174 datasheet PDF, MDM-51PCBR-L61-A174 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PCBR-L61-A174 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.