MDM-51PBSPL66
Mfr.Part #
MDM-51PBSPL66
Description
CONN MICRO-D PLUG 51POS PNL MNT
0.050 Pitch x 0.100 Row to Row
Mount :
Through Hole
Number of Rows :
3
Current Rating (Amps) :
3A
Current Rating :
3A
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Flange Feature :
Mating Side, Female Screwlock (2-56)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
MDM-51PBSPL66
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PBSPL66 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Operating Temperature:-55°C~125°C, MDM-51PBSPL66 pinout, MDM-51PBSPL66 datasheet PDF, MDM-51PBSPL66 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PBSPL66 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.