MDM-51PBSM7L59
Mfr.Part #
MDM-51PBSM7L59
Description
CONN MICRO-D PLUG 51POS PNL MNT
Mating Side, Female Screwlock (2-56)
Subcategory :
D-Sub Connectors
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Current Rating (Amps) :
3A
Published :
Housing Material :
Plug, Male Pins
Current Rating :
3A
COPPER ALLOY
Pbfree Code :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
3
Packaging :
Termination :
Wire Leads
Datasheets
MDM-51PBSM7L59
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PBSM7L59 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Operating Temperature:-55°C~125°C, MDM-51PBSM7L59 pinout, MDM-51PBSM7L59 datasheet PDF, MDM-51PBSM7L59 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PBSM7L59 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.