MDM-51PBSL56
Mfr.Part #
MDM-51PBSL56
Description
CONN MICRO-D PLUG 51POS PNL MNT
D-Sub Connector Assemblies
HTS Code :
Product Length :
57.66 mm
Gender :
Pin
Contact Plating :
Gold
Factory Lead Time :
13 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Reach Compliance Code :
Compliant
Connector Type :
D MICROMINIATURE CONNECTOR
Contact Material :
COPPER ALLOY
Body Orientation :
Straight
Operating Temperature :
-55 to 125 °C
Mounting :
Through Hole
Base/Housing Material :
LCP (Liquid Crystal Polymer)
Termination Method :
Solder
Datasheets
MDM-51PBSL56
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PBSL56 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55 to 125 °C, MDM-51PBSL56 pinout, MDM-51PBSL56 datasheet PDF, MDM-51PBSL56 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PBSL56 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.