MDM-37SSM3
Mfr.Part #
MDM-37SSM3
Manufacturer
ITT Cannon
Package / Case
SOD
Datasheet
Download
Description
CONN MICRO-D RCPT 37POS PNL MNT
Housing Material :
Polymer
Signal
Contact Style :
Socket
Panel Mount
Mount :
Panel
Contact Form :
Gender :
FEMALE
Non-RoHS Compliant
Published :
Color :
Black
Shell Material, Finish :
Aluminum, Yellow Chromate Plated Cadmium
37
Shell Finish :
YELLOW CHROMATE/CADMIUM
Current Rating :
3A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dielectric Material :
Liquid Crystal Polymer (LCP)
Package / Case :
SOD
Orientation :
Straight
Current Rating (Amps) :
3A
Datasheets
MDM-37SSM3
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-37SSM3 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Operating Temperature:-55°C~125°C, Package / Case:SOD, MDM-37SSM3 pinout, MDM-37SSM3 datasheet PDF, MDM-37SSM3 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-37SSM3 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.