MDM-37SSK-A172
Mfr.Part #
MDM-37SSK-A172
Description
CONN MICRO-D RCPT 37POS PNL MNT
Voltage Rating :
Brand :
Flange Feature :
Cable Side, Male Jackscrew (2-56)
Backset Spacing :
Subcategory :
D-Sub Connectors
Current Rating (Amps) :
3A
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Product Category :
D-Sub Micro-D Connectors
Current Rating :
3A
RoHS Status :
RoHS Compliant
Shell Material, Finish :
Aluminum, Gold Plated
Product Type :
Micro-D D-Sub Connectors
RoHS :
Details
Factory Lead Time :
34 Weeks
Datasheets
MDM-37SSK-A172
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-37SSK-A172 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Operating Temperature:-55°C~125°C, MDM-37SSK-A172 pinout, MDM-37SSK-A172 datasheet PDF, MDM-37SSK-A172 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-37SSK-A172 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.