MDM-37SSB-A172
Mfr.Part #
MDM-37SSB-A172
Description
CONN MICRO-D RCPT 37POS PNL MNT
D-Type, Micro-D
HTS Code :
Current Rating :
3A
Subcategory :
D-Sub Connectors
Current Rating (Amps) :
3A
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Shielded
RoHS :
Details
Product Status :
Active
ECCN Code :
EAR99
Material Flammability Rating :
Shell Material, Finish :
Aluminum, Gold Plated
Factory Lead Time :
15 Weeks
Datasheets
MDM-37SSB-A172
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-37SSB-A172 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Panel Mount, MDM-37SSB-A172 pinout, MDM-37SSB-A172 datasheet PDF, MDM-37SSB-A172 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-37SSB-A172 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.