MDM-37SSB-A141
Mfr.Part #
MDM-37SSB-A141
Description
CONN MICRO-D RCPT 37POS PNL MNT
Shell Material, Finish :
Aluminum, Chromate Conversion Plated
D-Sub Micro-D Connectors
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
34 Weeks
RoHS :
N
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating (Amps) :
3A
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
D-Type, Micro-D
HTS Code :
Solder Cup
Subcategory :
D-Sub Connectors
Material Flammability Rating :
Datasheets
MDM-37SSB-A141
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-37SSB-A141 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Operating Temperature:-55°C~125°C, MDM-37SSB-A141 pinout, MDM-37SSB-A141 datasheet PDF, MDM-37SSB-A141 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-37SSB-A141 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.