MDM-37SH301K
Mfr.Part #
MDM-37SH301K
Description
CONN MICRO-D RCPT 37POS PNL MNT
Flange Feature :
Cable Side, Male Jackscrew (2-56)
Product Category :
D-Sub Micro-D Connectors
Current Rating (Amps) :
3A
Subcategory :
D-Sub Connectors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating :
3A
Panel Mount
Product Type :
Micro-D D-Sub Connectors
Factory Lead Time :
13 Weeks
Published :
Brand :
Datasheets
MDM-37SH301K
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-37SH301K from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Panel Mount, MDM-37SH301K pinout, MDM-37SH301K datasheet PDF, MDM-37SH301K amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-37SH301K ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.