MDM-37SH027P
Mfr.Part #
MDM-37SH027P
Description
CONN MICRO-D RCPT 37POS PNL MNT
Cable Length :
76mm
Current Rating :
3A
HTS Code :
Current Rating (Amps) :
3A
Mount :
Panel
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Wire Gauge :
Published :
Socket
ECCN Code :
EAR99
COPPER ALLOY
Radiation Hardening :
Flange Feature :
Mating Side, Female Screwlock (2-56)
Datasheets
MDM-37SH027P
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-37SH027P from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Panel Mount, MDM-37SH027P pinout, MDM-37SH027P datasheet PDF, MDM-37SH027P amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-37SH027P ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.