MDM-37SH020K
Mfr.Part #
MDM-37SH020K
Description
CONN MICRO-D RCPT 37POS PNL MNT
No
Published :
Shielding :
RoHS Status :
RoHS Compliant
2nd Connector :
Individual Wire Leads
Active
Shell Finish :
Nickel
Color :
Yellow, Individual
MDM-3
Shell Size :
F
Length :
0.250' 76.20mm 3.00
Type :
D-Type, Micro-D
Mixed Contacts :
Insulation Material :
Liquid Crystalline Polymer
Shell Material :
Aluminum Alloy
GENERAL PURPOSE
1st Connector :
37
Usage :
Datasheets
MDM-37SH020K
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-37SH020K from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:D-Type, Micro-D, MDM-37SH020K pinout, MDM-37SH020K datasheet PDF, MDM-37SH020K amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-37SH020K ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.