MDM-37SH020F
Mfr.Part #
MDM-37SH020F
Description
CONN MICRO-D RCPT 37POS PNL MNT
Socket
Shell Size :
F
RoHS Status :
RoHS Compliant
Contact Finish Thickness :
Color :
Yellow, Individual
37
Shell Finish :
Nickel
12 Weeks
2nd Connector :
Individual Wire Leads
Empty Shell :
Usage :
1st Connector :
Receptacle, Female Sockets
Type :
D-Type, Micro-D
Filter Feature :
Shielding :
Length :
0.250' 76.20mm 3.00
Product Status :
Active
Insulation Material :
Liquid Crystalline Polymer
37
Shell Material :
Aluminum Alloy
Datasheets
MDM-37SH020F
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-37SH020F from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:D-Type, Micro-D, MDM-37SH020F pinout, MDM-37SH020F datasheet PDF, MDM-37SH020F amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-37SH020F ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.