MDM-37SH016F-F222
Mfr.Part #
MDM-37SH016F-F222
Description
CONN MICRO-D RCPT 37POS PNL MNT
Number of Rows :
2
Gold
Base Product Number :
MDM-3
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Mounting Type :
Panel Mount
Current Rating :
3A
Current Rating (Amps) :
3A
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Shell Size, Connector Layout :
0.050 Pitch x 0.043 Row to Row
Color :
HTS Code :
Datasheets
MDM-37SH016F-F222
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-37SH016F-F222 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~200°C, Mounting Type:Panel Mount, MDM-37SH016F-F222 pinout, MDM-37SH016F-F222 datasheet PDF, MDM-37SH016F-F222 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-37SH016F-F222 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.