MDM-37SCBRPL58
Mfr.Part #
MDM-37SCBRPL58
Description
CONN MICRO-D RCPT 37POS R/A
Contact Finish Thickness :
Insulation Material :
Diallyl Phthalate
RoHS :
N
Contact Resistance :
8mOhm
Dielectric Withstanding Voltage :
900VAC V
Body Breadth :
0.308 inch
Feature :
Shielded
Mating Contact Pitch :
0.05 inch
Insulation Resistance :
5000000000Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Body Depth :
0.52 inch
Mating Contact Row Spacing :
0.05 inch
Current Rating (Amps) :
3A
JESD-609 Code :
e4
Current Rating :
3A
Shell Finish :
CADMIUM/YELLOW CHROMATE
D-Sub Micro-D Connectors
Body/Shell Style :
PLUG
Datasheets
MDM-37SCBRPL58
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-37SCBRPL58 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Right Angle, MDM-37SCBRPL58 pinout, MDM-37SCBRPL58 datasheet PDF, MDM-37SCBRPL58 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-37SCBRPL58 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.