MDM-37SCBRP-F222
Mfr.Part #
MDM-37SCBRP-F222
Description
CONN MICRO-D RCPT 37POS R/A SLDR
Backset Spacing :
Orientation :
RIGHT ANGLE
Signal
Subcategory :
D-Sub Connectors
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Shell Material, Finish :
Aluminum, Yellow Chromate Plated Cadmium
Current Rating (Amps) :
3A
Current Rating :
3A
83513-Style Micro D Metal Shell (MDM)
Radiation Hardening :
No
Published :
Base Product Number :
MDM-3
Datasheets
MDM-37SCBRP-F222
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-37SCBRP-F222 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~200°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Right Angle, MDM-37SCBRP-F222 pinout, MDM-37SCBRP-F222 datasheet PDF, MDM-37SCBRP-F222 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-37SCBRP-F222 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.