MDM-37PCBRM7TL67-A174
Mfr.Part #
MDM-37PCBRM7TL67-A174
Description
CONN MICRO-D PLUG 37POS R/A
Current Rating (Amps) :
3A
Current Rating :
3A
Color :
Subcategory :
D-Sub Connectors
Shell Material, Finish :
Aluminum, Nickel Plated, Electroless
Factory Lead Time :
11 Weeks
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Rows :
4
Termination :
Wire Leads
Bulk
Number of Contacts :
Contact Form :
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-37PCBRM7TL67-A174 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Right Angle, Operating Temperature:-55°C~125°C, MDM-37PCBRM7TL67-A174 pinout, MDM-37PCBRM7TL67-A174 datasheet PDF, MDM-37PCBRM7TL67-A174 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-37PCBRM7TL67-A174 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.