MDM-31PSL-A172
Mfr.Part #
MDM-31PSL-A172
Description
CONN MICRO-D PLUG 31POS PNL MNT
Contact Form :
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Finish Thickness :
Factory Lead Time :
34 Weeks
Shell Size, Connector Layout :
0.050 Pitch x 0.043 Row to Row
Current Rating :
3A
Flange Feature :
Cable Side, Male Jackscrew (2-56)
Color :
Connector Type :
Plug, Male Pins
Bulk
Subcategory :
D-Sub Connectors
Current Rating (Amps) :
3A
Backset Spacing :
Termination :
Solder Cup
Number of Rows :
2
RoHS :
Details
Brand :
Contact Style :
Pin
Mounting Type :
Panel Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
HTS Code :
Gender :
Male
Shell Material, Finish :
Aluminum, Gold Plated
Datasheets
MDM-31PSL-A172
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-31PSL-A172 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Panel Mount, MDM-31PSL-A172 pinout, MDM-31PSL-A172 datasheet PDF, MDM-31PSL-A172 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-31PSL-A172 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.