MDM-21SH027K
Mfr.Part #
MDM-21SH027K
Description
MICRO 21 F 3" RBW JACKS
D-Sub Connector Assemblies
Number of Pins :
Contact Style :
Socket
Series :
RoHS :
Non-Compliant
Contact Material :
NOT SPECIFIED
Gender :
FEMALE
Contact Plating :
Tin
Max Current Rating :
3A
Number of Contacts :
21
Wire/Cable Gauge :
26 AWG
Termination :
Crimp
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package :
Bulk
Base Product Number :
MDM-2
Cable Length :
76mm
Contact Finish - Mating :
NOT SPECIFIED
Connector Type A :
D-Sub
Datasheets
MDM-21SH027K
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-21SH027K from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:21, MDM-21SH027K pinout, MDM-21SH027K datasheet PDF, MDM-21SH027K amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-21SH027K ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.