MDM-15SCBRP-L56-A174
Mfr.Part #
MDM-15SCBRP-L56-A174
Description
CONN MICRO-D RCPT 15POS R/A
Stock
49
In Stock :
49
D-Sub Connector Assemblies
Pbfree Code :
No
Published :
2006
Insertion Force-Max :
2.224 N
Terminal Pitch :
2.54mm
Package :
Bulk
Dielectric Withstanding Voltage :
900VAC V
Contact Finish Thickness :
Contact Resistance :
8mOhm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Body Depth :
0.42 inch
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Termination :
Wire Leads
PCB Contact Row Spacing :
2.54 mm
Shell Material, Finish :
Aluminum, Nickel Plated, Electroless
D-Sub Micro-D Connectors
Insulation Material :
Diallyl Phthalate
15
Mounting Option 2 :
JACKPOST
Number of Rows :
3
Mating Contact Row Spacing :
0.05 inch
RoHS :
Non-Compliant
Gender :
FEMALE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Body/Shell Style :
PLUG
Number Of PCB Rows :
3
Contact Style :
Socket
Current Rating (Amps) :
3A
Mating Contact Pitch :
0.05 inch
Current Rating :
3A
Packaging :
Bulk
Ingress Protection :
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-15SCBRP-L56-A174 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Right Angle, MDM-15SCBRP-L56-A174 pinout, MDM-15SCBRP-L56-A174 datasheet PDF, MDM-15SCBRP-L56-A174 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-15SCBRP-L56-A174 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.