MDKK3030T1R0MMV
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MDKK3030T1R0MMV
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1UH 2.4A 86 MOHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Type :
Wirewound
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Inductance :
1μH
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
MCOIL™, MD
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
ECCN Code :
EAR99
Test Frequency :
1MHz
Size / Dimension :
0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Saturation :
4.4A
Number of Functions :
1
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Tolerance :
±20%
Surface Mount :
yes
Ratings :
AEC-Q200
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Material - Core :
Metal
Current Rating (Amps) :
2.4A
Number of Terminations :
2
Shielding :
No
HTS Code :
Rated Current-Max :
2.4A
DC Resistance (DCR) :
86mOhm Max
Package / Case :
Nonstandard
Factory Lead Time :
13 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Datasheets
MDKK3030T1R0MMV
TAIYO YUDEN MDKK3030T1R0MMV
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD