MDH10060C-331MA=P3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MDH10060C-331MA=P3
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 330UH 720MA 480MOHM SM
Stock
487
In Stock :
487
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Surface Mount :
yes
Package / Case :
Nonstandard
Type :
Wirewound
Series :
MDH10060C
Terminal Placement :
DUAL ENDED
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Shielding :
Unshielded
DC Resistance (DCR) :
480mOhm
Number of Terminations :
2
Lifecycle Status :
NRND (Last Updated: 1 month ago)
Test Frequency :
0.1MHz
Tolerance :
±20%
Ratings :
AEC-Q200
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Rated Current-Max :
0.72A
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
330μH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Functions :
1
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.398Lx0.394W 10.10mmx10.00mm
Current Rating (Amps) :
720mA
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Height Seated (Max) :
0.248 6.30mm
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Datasheets
MDH10060C-331MA=P3
Murata Electronics MDH10060C-331MA=P3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD