MDF7I-5P-2.54DSA(01)
Mfr.Part #
MDF7I-5P-2.54DSA(01)
Description
CONN HDR 5POS 0.1 STACK T/H
Product Category :
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Number of Pins :
5
Length - Tail :
0.118 3.000mm
Mounting Type :
Through Hole
RoHS Status :
RoHS Compliant
Pitch :
0.100 2.54mm
Length - Overall Pin :
1.319 33.500mm
Length - Post (Mating) :
0.079 2.000mm
Mount :
Through Hole
Color :
Black, Gray
Length - Stack Height :
1.124 28.550mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Number of Positions :
5
1
Packaging :
Bulk
Length :
33.528mm
MDF7 Series 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 5 Positions Black, Gray