MD1100002
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MD1100002
Manufacturer
Diodes Incorporated
Description
XTAL OSC XO 11.0000MHZ CMOS
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Type :
XO (Standard)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
11MHz
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
MD
Base Resonator :
Crystal
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Supply :
3.3V