MCU08050D3321BP100
Mfr.Part #
MCU08050D3321BP100
Description
RES SMD 3.32K OHM 0.1% 1/8W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Depth :
1.25mm
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Military Standard :
Not
Tolerance :
±0.1%
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
100V
Number of Terminations :
2
Height :
558.8μm
Published :
Surface Mount :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Working Voltage :
150V
Reference Standard :
CECC40401-801
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Series :
MCU - Precision
Construction :
RECTANGULAR
Resistance :
3.32kOhm
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
125mW
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Feature :
Surface Mount
Vishay MCU08050D3321BP100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCU - Precision Series, Thin Film, 3.32kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C