MCU08050D2292BP100
Mfr.Part #
MCU08050D2292BP100
Description
RES SMD 22.9K OHM 0.1% 1/8W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
2mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Height :
450μm
0805 (2012 Metric)
Published :
Resistance :
22.9kOhms
Series :
MCU - Precision
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Width :
1.25mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Vishay MCU08050D2292BP100
MCU - Precision Series, Thin Film, 22.9kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C