MCU08050C4422FP500
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MCU08050C4422FP500
Manufacturer
Vishay
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 44.2K OHM 1% 1/5W 0805
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
MCU - Professional
Power (Watts) :
0.2W 1/5W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Feature :
Anti-Sulfur
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Number of Terminations :
2
Composition :
Thin Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
44.2kOhms
Vishay MCU08050C4422FP500
MCU - Professional Series, Thin Film, 44.2kOhms, 0.2W 1/5W, ±1%, -55°C~155°C