MCT06030D8452BP500
Mfr.Part #
MCT06030D8452BP500
Description
RES SMD 84.5KOHM 0.1% 1/10W 0603
Series :
MCT - Precision
Reference Standard :
CECC40401-801
Thin Film
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Max Power Dissipation :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
Height :
558.8μm
Resistance :
84.5kOhm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR
Working Voltage :
75V
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Vishay MCT06030D8452BP500
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCT - Precision Series, Thin Film, 84.5kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C