MCT06030D6491BP100
Mfr.Part #
MCT06030D6491BP100
Description
RES SMD 6.49KOHM 0.1% 1/10W 0603
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Military Standard :
Not
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
MCT - Precision
Factory Lead Time :
9 Weeks
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Published :
Resistance :
6.49kOhm
Max Power Dissipation :
100mW
Depth :
850μm
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
558.8μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
75V